Zakwaterowanie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dysponuje 3800 miejscami w siedmiu Zespołach Domów Studenckich, z których pięć zlokalizowanych jest w Ursynowie (3460 miejsc), jeden na Mokotowie (190 miejsc) i jeden na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie (150 miejsc). SGGW oferuje studentom bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Wszystkie akademiki na terenie kampusu oraz DS Oaza są po kapitalnych remontach (ostatni w roku 2012). W ramach remontu wykonane zostały nowe ściany, podłogi, stolarka drzwiowa, armatura oraz wszystkie instalacje, włącznie z pełnym systemem zabezpieczeń przeciwpożarowych. Każdy akademik po remoncie został wyposażony w nowe, funkcjonalne meble, wykonane wg projektu dla każdego budynku. Wszystkie akademiki na terenie kampusu ursynowskiego i DS Oaza posiadają doprowadzoną do każdego pokoju sieć komputerową z bezpłatnym dostępem do internetu oraz antenę zbiorczą, umożliwiającą odbiór cyfrowych programów telewizji naziemnej. W akademiku Krokus dostępna jest sieć bezprzewodowa (wifi).
Domy studenckie dysponują miejscami w pokojach 1, 2 i 3-osobowych. Pokoje pogrupowane są w 2, 3 lub 4-pokojowe segmenty, w każdym segmencie jest przestronna łazienka z wc i prysznicem (w DS Limba, Oaza i Krokus również aneks kuchenny). W akademikach, w których nie ma aneksów kuchennych, na każdym piętrze jest duża kuchnia przeznaczona do wspólnego użytku.
Każdy pokój studencki wyposażony jest w lodówkę oraz szafki kuchenne z blatem do przygotowywania posiłków. Najnowszy akademik – DS Limba (wybudowany w roku 2003) to wyłącznie pokoje 1 i 2-osobowe, każdy segment z łazienką, osobnym wc i aneksem kuchennym.
W każdym Zespole Domów Studenckich znajdują się pralnie dla mieszkańców z przemysłowymi pralnicami z profesjonalną chemią piorącą i suszarki – udostępniane studentom za niewielka odpłatnością.
Studenci kwaterowani są w akademikach zgodnie z przydziałem wg wydziałów – co ułatwia komunikację, naukę i integrację.
Procentowy udział miejsc w poszczególnych rodzajach pokoi w akademikach w Warszawie: w pokojach 1-osobowych – 2 % w pokojach 2-osobowych – 53 % w pokojach 3-osobowych – 45 %. Najczęściej miejsca w pokojach 1-osobowych przyznawane są studentom niepełnosprawnym (z komisyjnymi orzeczeniami lekarskimi na czas nieokreślony i wskazaniami do takiego zakwaterowania), studentkom i studentom z dziećmi oraz innym studentom w szczególnej sytuacji, każdorazowo po indywidualnym rozpatrzeniu sprawy. Miejsca w pokojach 2-osobowych przyznawane są głównie studentom starszych lat studiów, zaś miejsca w pokojach 3-osobowych studentom – lat młodszych.
Dla studentów zaocznych, przyjeżdżających na zjazdy przeznaczone są pokoje gościnne, których rezerwacja odbywa się telefonicznie każdego 20-tego dnia miesiąca na miesiąc kolejny.
Przy zakwaterowaniu student otrzymuje:
– kołdrę i poduszkę,
– poszwę, poszewkę i prześcieradło,
– koc,
– lampkę nocną.
Wszystkie pozostałe rzeczy (naczynia, sztućce, sprzęt AGD (bez lodówki, która jest w każdym pokoju lub segmencie) i RTV mieszkaniec organizuje we własnym zakresie.